vivatisCZ

Po koncertě mi píská v uchu, je to trvalé?

Dobrý den, mám hrozný nervy a strach nemůžu usnout jak mi píská v uchu přijel jsem z koncertu tak asi proto, chci se zeptat bude to trvalí? Pomoc! Já to nevydržím! :( Děkuji za rada!

Nejlepší odpověď
anonym

Příště nestrkej hlavu do reprobedny…
😉
Pískání v uchu (tinnitus) může mít spousty příčin, ale ve tvém konkrétním případě bude nejspíš způsobeno přetížením sluchu hlukem (z koncertu) a nebo fyzickou i psychickou únavou (taky z koncertu) – a mělo by samovolně během pár hodin odeznít.
Pokud ne, zajdi si k doktorovi – příčin může být opravdu mnoho – i se sluchem zdánlivě nesouvisejících.

Další odpovědi
Zbynas

To je normální, ráno by to mělo být OK. Když ne, tak na ušní, jestli nemáš něco s bubínkem :)

arygnoc

á, prvé krôčiky k hluchote.

jasnačka, len tak ďalej – rockové (a iné) koncerty – najlepšie také, kde by nebolo počuť štartovať prúdové lietadlo priamo v sále, sluchátka (špunty) na plné pecky, … aspoň si užijete hudby, ale iba pár rokov, v 25-ich budete nosiť načúvadlo.

nech žije hudba!

  • čooooo, čo hovoríš? nepočujem.

led

Preto sa už toľko ľudia medzi sebou nerozprávajú, ale len esemeskujú alebo chatujú.

arygnoc

už mám bližšie do hrobu, ako ku kolíske, ale sms-kovať smskujem tiež – a počujem i trávu rásť.
a rozprávať som nezabudol (o tom by drahá zasa vedela mať prednášku, ;) ).
takže v tom to asi nebude.

a len tak naokraj – som kvetinové dieťa, roc'n'roll mám rád – ale nie tento rachot padajúcich hrncov, čo počúva dnešná generácia (±).
samozrejme, sú skladby, čo potrebujú grády, ale nie 15 cm od ucha (v prípade sluchátok priamo v uchu).