LuK4S3k CZ

Po jaké době je dobré vyměnit na procesoru teplovodivou pastu ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Preventivně není potřeba. V praxi se mění až v případě potíží s chlazením.

Další odpovědi
anonym

Kdykoli sundáš chladič. Ale jinak – časově, to potřeba není, teplovodná pasta nestárne (resp. tak dlouho ti počítač, pravděpodobně, nevydrží, aby stárnutím ztratila vlastnosti).

badisko

Dulezitejsi je cistit ventilator a vsechny odfuky a na to take neni zadnej figl ..kdyz je nekdo hovez a ma notas na zaprasenem miste nedej boze si ho poklada na deku ..atd tak je treba cistit casto …Jinak staci 1–2× do roka rozebrat vzit vysavac nebo stlaceny vzduch a profoukat nebo povysavat i zevnitr .. …vzdy mejte na pameti ze pri cisteni ventilatoru musite ventilator v notebooku zastavit spejli nebo necim podobnym…pri vysavani se roztoci a mohl by se poskodit …a odfuky z venku muzete povysavat klido pri kazdem domacim uklidu ..ale z venku nedostanete pryc vsechno rekl bych tak 40% ..
Prehrivani pocitace muze byt nebezpecne …vetsinou to nejdrive odnese HDD ktery by nemel presahovat teploty nad 45 °C kazdy vyrobce to ma trosicku jinak …dale se zasekava system PC nejede hladce snizuje se zivotnost komponentu ..
PC jako takovy nevyhori ma v sobe tepelne pojistky… ale prijit o data na HDD ktere clovek nema zakohovane je pruser ..a HDD taky nestoji 15 kc

rigormortis

Jelikož teplovodivá pasta vysychá z důvodu namáhání teplem a častým ofukem ventilátorů chladičů, tak by měla jeho výměna proběhnout okamžitě po uplynutí záruky (před tím by to bylo trošku nevhodné). Dobré je si pořídit program na teplotu procesorů…ono když si člověk pořádně podmázne chladiče a vyčistí chladiče a ventilátory, tak si může zvýšit výkon až o desítky procent.