JežíšKristus

Platí, že bez práce nejsou koláče?

Práce šlechtí, a nebo se na ni můžeme vykašlat?

Foto: https://www.ar­my.cz/scripts/de­tail.php?id=11506

Nejlepší odpověď
zjentek

Práce MUSÍ bavit. Pokud nebaví, jde o zaměstnání. To aby člověk nehnil a neshnil zaživa. A protože někteří by raději shnili i tak, berou se v zaměstnání krupicu. Takovou odměnu, aby ses úplně nazakopal v zaprděný noře. Lidé však tu realitu za vidinou „důstojného“ života často nevidí. No aby mohli „žít důstojně“, berou i malé krupky. A čím poctivější vztah k zaměstnání mají, tím menší a menší krupičku si domů nosí. A pak jsou náhle staří. ZAMĚSTNÁNÍM KE SVOBODĚ!

Další odpovědi
marci1

„Bez práce nejsou koláče“ platí v případě, že by všichni lidé pracovali poctivě, bez tunelování, podvodů, prostě trestného chování. „Práce šlechtí“ platí rozhodně. Člověk bez práce „zakrňuje“, ztrácí pracovní návyky, stává se tzv. „budižkničemu“.

Slogan „Prací ke svobodě“ bych spíše obrátila a zamyslela bych se nad pojmem „Svoboda v práci“.
Pokud nás práce BAVÍ, zaměstnavatel nebo třeba klient se nemusí bát, že svou práci nesplníme.
„Svoboda v práci je pojem, nad kterým by se měly firmy zamyslet. Pojem, který mění chápání vztahu zaměstnanec – zaměstnavatel. Představte si, že Vám v práci nikdo nestojí neustále za zády, aby potrestal každou Vaši chybičku, nikdo vás nekontroluje. Můžete si pracovat tak jak vám to vyhovuje, nikdo Vás neomezuje. Nemáte pevnou pracovní dobu. Mnozí si představí, že je to nemožné a že takový vztah nelze praktikovat dlouhodobě, protože by to mohlo být zneužito, ale opak je pravdou. Hlavním motivátorem toho aby takový vztah fungoval je to, že vás vaše práce baví. Že vás jednoduše baví to, co děláte, jste do toho zapálení a zaměstnavatel se tak nemusí bát, že svou práci nesplníte. Pokud tak dokážete fungovat dlouhodobě, je to nejlepší možná cesta, co Vás může vůbec potkat. Vy jako zaměstnanec jste šťastní, že si můžete dělat svou práci jak a kdy chcete. Zaměstnavatel nebo třeba klient se nemusí bát, že svou práci nesplníte. Firmy, které svobodu v práci praktikují, jsou celkově "šťastnější“ a tím pádem i ziskovější.
Mezi nejznámější firmy, které přistoupily na koncept svobody v práci a zavedli ho úspěšné do svého byznysu patří Ikea, Semco, Symbio, Zappos, Ideo, Starbucks nebo Harley-Davidson." 🙂
https://wiki.kni­hovna.cz/index­.php/Svoboda_v_pr%C3%A­1ci#Literatura

Rokio

V mnoha zemích to dnes již neplatí. Řada lidí bere sociální dávky a nepracuje.

Ametyst

Mnohá přísloví už dávno vyčichla a znějí směšně. Roste tu počet lidi, kteří v životě nepracovali a pracovat nebudou. Lidem, co je svou prací živí , už to překvapivě bohužel přijde normální.

Kelt

No ještě že jsi tam nedal německou verzi. Ten obrázek se tady moc nehodí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.