annas

Platí v životě, že plavat proti proudu teoreticky znamená směřovat nahoru, i když v praxi se však brzy ocitnete dole?

PhDr, Jan Sobotka

https://citato­.cz/autor/jan-sobotka?page=10

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vlastně je to tak, že pokud někdo chce dosáhnout výrazně JINÉHO výsledku (nikoliv průměrného), než VĚTŠINA, tak MUSÍ věci atd. „dělat jinak'“. Riziko je v tom, že to také může kardinálně potentočkovat (běžná věc, se kterou se MUSÍ počítat). Takže ANO, může se ocitnout i dole, zvláště pokud je to míněno ve smyslu přísloví „čůrat proti větru“. 🙂

Další odpovědi
zjentek

Pokud člověk není příliš nezdravě ovlivněn společenskými měřítky, je pro něj prakticky nemožné ocitnout se „dole“. Co vlastně je, dole?

Drap

Fyzika má své zákonitosti. Pokud tedy proud je přirozený musíme skončit dole. Málokdo si však uvědomuje, že skončit dole může znamenat i výhru.

elkon

Opravdu silný jedinec dokáže plavat i proti proudu a často se pak ukáže, že udělal dobře.

Roman71

Plavat proti proudu znamená také nejít s davem..
Zatímco si dav myslí, že jste na dně, ve skutečnosti jste na vrcholu.

paul1

Párkrát za život jsem si vyzkoušel „proti všem“, ale většinou jsem na to doplatil, i když jen dočasně. Dvakrát to dokonce skončilo jako výhra, ale také jen dočasně, bohužel.

Roman71

Drape naprosto, protože: „Kdo nízko stojí, při pádu se nezraní“ 😉