Platí studentské jízdné bus/vlak (oranžová kartička) při studiu na škole v zahraničí?

Mám jet studovat do Drážďan, někteří tvrdí, že se průkazka vystavit dá, ale sleva platí jen po hranice, jiní tvrdí, že to nejde vůbec… Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji za info 🙂

Nejlepší odpověď
Ella

ta průkazka platí jenom na cestu ze/do školy a domů, a je to jen pro ČR, takže k hranicím… aspoň bych to tak řekla, ale proč si na slevu do Německa nepořídit ISIC kartu? ta snad platí i ve světě :) a bude po problému

Další odpovědi
Terryle

Nejsem si jistá, jestli v Německu platí na slevy v dopravě ISIC – je to různé v různých zemích, třeba ve Finsku jsem loni musela mít jejich místní studentskou kartu, která platila i jako slevová na vlak. ISIC je nezajímal, byť byl mezinárodně platnej. Potřeba se poinformovat v Německu.
Ale česká oranžová by měla platit k hranicím, myslím…