bolak

Platí se v autobuse za kufr?

Velikosti asi tak dospělého člověka.

Nejlepší odpověď
briketka10

v meziměstském ano

v jiných městech je to
přibližně stejné, jako
v JIHOM. KRAJI
Za zlevněnou jednorázovou jízdenku se v IDS JMK přepravují spoluzavazadla – předměty větší než ruční zavazadlo, jejichž rozměry nepřesáhnou u kvádru 50 × 60 × 80 cm, u desky 100 × 150 × 5 cm a válce průměr 20 cm a délku 300 cm. Hmotnost spoluzavazadel, s výjimkou vozíku pro invalidy, nesmí přesáhnout 50 kg.
(o kufru se nepíše)..
http://www.id­sjmk.cz/zavaza­dla.aspx#1

Další odpovědi
suaeda

Jak kde. U studentíka se ve vnitrostátní dopravě neplatí nic. Při cestách do ciziny chce žluťák stejně jako např. autobusová doprava provozovaná Deutsche Bahn připlatit za kufr cca 0,5 Eura. Dopravní společnosti vzniklé u nás z bývalé ČSAD většinou chtějí poplatek za zavazadlo cca 10 Kč. Některé jsou možná benevolentnější a nechtějí nic.

lukas.zmizik

v linkovém ano, v dálkovém většinou taky, … platíš za každé zavazadlo už ve velikosti krosny … ale podrobněji to najdeš ve smluvních přepravních podmínkách…

ale otázka se dá pochopit dvěma způsoby – kufr s rozměry dospělého člověka ti ale asi nikdo v buse nepřepraví, existují rozměrové limity…

bolak

No ne, mě právě napadlo, že bych mohl jezdit do práce v kufru, abych ušetřil, víte co.