WenizZ

Platí se ekodaň za auto které nemá SPZ ani TP ?

Jsem milovníkem starých Škodovek a měl bych zájem si pro vlastní radost jednu koupit a přestavět (komplet GO):-).

Nejlepší odpověď
zzzzz

Eko daň je ze zákona o odpadech a platí se u přepisu, pokud to nemá TP, tak přepis neprovedeš, takže neplatíš. Nemůžeš s ní ale nikdy na cestu, doporučuji sehnat jiné TP, udělat přepis karoserie, a přihlásit jako veterána.

Také mám ráda stará auta 🙂
Doplňuji:
Auto nepojistíš, takže ho musíš převést na platoňáku.

Další odpovědi
Drap

Pokud je auto zrušení, tak se daň už neplatí. Pokud by jsi udělal GO, bude problém s uvedením zpět do provozu.

anonym

Ekodaň platíš tehdy, když chceš přihlásit do registru auto, které od ní není osvobozeno (tedy nesplňuje EKO3 a vyšší*).
Takže pokud škoduli nebudeš přihlašovat a nebo z ní uděláš veterána (z některých to jde), eko- platit nebudeš. Jinak ano.

cochee

Ještě doplním: ekodaň se platí pouze při prvním přepisu, je-li už jednou zaplacena, další prodeje/přepisy vozidla už jsou od daně osvobozeny.

cukrar

Weniz, pokus is uděláte radost, vozidlo zrenovujete a zůstane jen na Vašem pozemku, nikdy nepojede momo, tak nebudete platit ekodaň.
To že nemáte spz ani techničák, neznamená, že je vyřazeno z provozu. Pozor na to!!