Petr__

Platí podle pravidel fotbalu tento gól?

http://9gag.com/gag/a­dYZ0dB

Nejlepší odpověď
anonym

Ač jsem fotbalový laik, myslím si, že tento gól by měl platit. Ale určitě se najde odborník, který by posoudil mé ANO !

Další odpovědi
cochee

Platí. Odkopává-li brankář míč z rukou, nebyla hra rozhodčím přerušena a nejdná se ani o přímý/nepřímý volný kop, ani o míč rozhodčího, nemluvě o autovém vhazování. Tudíž hráč protihráče nemusí dodržet hranici 9,15 m od místa rozehrání míče. Ze záznamu je rovněž patrné, že útočník se k míči nedostal jiným porušením pravidel, například faulem na brankáře nebo hrou v ofsajdu. Jedná se zde vyloženě o hrubou chybu brankáře vzniklou jeho nepozorností a neopatrností. Asi jako když obránce špatně rozehraje a „namaže“ přímo útočníkovi, který už nemá na cestě s míčem k bráně jinou překážku.

Lamalam

Platí.