kablik

Platba u zubaře.

Existuje oficiální vyhláška o platbách u zubaře? Platí pojištovna vůbec nějaké výkony?Uvítali byste ceník výkonů u zubaře? Měl jsem u sebe pár stovek a nakonec jsem si připadal jako blbec, protože to bylo samozřejmě málo.

Nejlepší odpověď
marci1

Hrazené úkony jsou upraveny zákonem č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. V příloze č. 1 jsou vyjmenovány výkony, které nejsou vůbec hrazeny nebo pouze za určitých podmínek. Příloha č. 4 obsahuje seznam stomatologických a ortodontických výrobků plně hrazených (označených písmenem „I“), částečně hrazených (označených písmenem „C“) a nehrazených zdravotními pojišťovnami, včetně podmínek úhrady.

Další odpovědi
mosoj

Tak pár stovek je u zubaře opravdu málo.

pusinka50

Zubař je povinen seznámit vás s cenou zákroku. Buď budete souhlasit nebo můžete hledat levnější variantu

Rohlik

Ceník většinou mají svůj na vyžádání nebo pověšen v čekárně.

Araxis

Vše je v komunikaci.Mě řekne všechno i levnější varianty a pak to chodím i splácet nebo si předplácet.