Jojka

Placení půjčky

Kdo zaplatí zbytek půjčky, pokud ten, kdo si půjčku vzal zemřel? Je to součást „dědictví“?

Nejlepší odpověď
kazisvět

ano, nesplacené půjčky jsou součástí dědictví, avšak pouze do výše aktiv zemřelého. Tj. pokud prodej aktiv (např. dům, auto) zemřelého nepokryje celou půjčku, zbytek již věřitel zaplacen nedostane.

Další odpovědi
mosoj

Součástí dědictví to určitě je, ale ještě je tady ručitel, nebo jiné krytí půjčky.