pizlicka

pkud s manžele dva a pul roku nežiji,mam vuci nemu tuhle povinnost?

s manzlem dva a pul roku neziji.odstehovala jsem se do jiného města,on zil v najemnim,predtim spolecnem byte dál.po nejake době se rozhodl byt zcela opustit,a jit bydlet ke sve matce.ta ho ovčem po roce pobytu u ní vyhodila,a vzala ho k sobe jeho sestra.po pul roce,me pozadal,abych koupila domeček,ze mu ho mam pronajímat.sa­mozrejme podepsa v kupni smlouve,ze je vedlejsi ucastnik,a ze je dům hrazen z mych výlučných prostredku a nespaa do SJM.ted nedava ani korunu.stale nejsme rozvedeni.muzu jej vystehovat,pokud jsme manzele,ale v dome jsme spolecne nikdy nezili a on o bydleni prisel vlastní vinou?děkuji moc!

Nejlepší odpověď
ivzez

Práva a povinnosti manželů upravuje nový občanský zákoník
v §! 687 až 699 (je toho hodně, proto dám jenom odkaz):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89#p687

Dále by Vás mohlo zajímat majetkové právo manželů (od § 709):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89#p709

  • –––

Proč jste vlastně situaci neřešila rozvodem?
Dokud jste manžely, jste povinni žít spolu a máte vůči
sobě vyživovací povinnost …