Avatar uživatele
Bronzový

pkud s manžele dva a pul roku nežiji,mam vuci nemu tuhle povinnost?

s manzlem dva a pul roku neziji.odstehovala jsem se do jiného města,on zil v najemnim,predtim spolecnem byte dál.po nejake době se rozhodl byt zcela opustit,a jit bydlet ke sve matce.ta ho ovčem po roce pobytu u ní vyhodila,a vzala ho k sobe jeho sestra.po pul roce,me pozadal,abych koupila domeček,ze mu ho mam pronajímat.samozrejme podepsa v kupni smlouve,ze je vedlejsi ucastnik,a ze je dům hrazen z mych výlučných prostredku a nespaa do SJM.ted nedava ani korunu.stale nejsme rozvedeni.muzu jej vystehovat,pokud jsme manzele,ale v dome jsme spolecne nikdy nezili a on o bydleni prisel vlastní vinou?děkuji moc!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Práva a povinnosti manželů upravuje nový občanský zákoník
v §! 687 až 699 (je toho hodně, proto dám jenom odkaz):
http://www.zakonyprolidi.cz/…

Dále by Vás mohlo zajímat majetkové právo manželů (od § 709):
http://www.zakonyprolidi.cz/…

––––
Proč jste vlastně situaci neřešila rozvodem?
Dokud jste manžely, jste povinni žít spolu a máte vůči
sobě vyživovací povinnost …

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.