Josef12

Pěstounský problém

Dobrý den přeji máme doma problém a to ten Mamka je již několik let Pěstounka a bere každý měsíc přídavek na dítě jelikož holka dovršila 18 let a hned na to utekla z domu k přítely s kterým se zná sotva 2 měsíce tak mamce chodí sociální dávky i když u nás nebydlí mamka dneska byla na sociálce a ptala se na tento problém a sociální pracovnice jí řekla že pokud dívka dovršila 18 let a utekla z domu tak nemá na svých šest tisíc korun právo. a já bych potřeboval najít ten zákon kde se o tomto problému píše děkuji předem za odpověd.

Nejlepší odpověď
iceT

No já v tom až tak problém nevidím;děcko dosáhlo dospělosti a myslí si,že je schopné se o sebe postarat samo,proto uteklo z domu,kde o něj bylo pečováno.V tom případě pěstounka měla okamžitě nahlásit,že svěřené dítě je pryč a že peníze se posílat už nemusí.Ony úřady by se o to postaraly samy.Takhle to jen vypada,že pěstounka problém neřešila hned a správně jí bylo sociální pracovnicí sděleno,že na ty peníze právo nemá.Ty peníze se posílají pro potřeby dětí a ne pro potřeby pěstounů.N ato snad není potřeba žádný zákon,stačit by měla lidská slušnost,nechtít něco co mi neptaří.