demenceee

Pes se dáví

Ahojte. Můj pes se často dáví. Jako kdyby ho něco natahovalo. Má už 14 let je to velké plemeno. Dáví se jen když leží a je v klidu. Při chůzi ne. Byl u veta na krevních testech a nic mu nezjistili. Je trošku nachlazený. A od žaludku to určitě není nevíte co to může být? díky za rady.

Nejlepší odpověď
anonym

Některá plemena, většinou ta se zkrácenou čelistí ( boxeři, pekinézové, buldoci…) někdy mají potíže s měkkým patrem, což vyvolává podobné zvukové efekty, které popisuješ. Vzhledem k věku psa by se mohlo jednat i problémy se zubním kamenem. Pokud nemá výrazné potíže, dýchavičnost nebo nucení k dávení bych vzhledem k věku psa neřešila.
Doplňuji:
Co s tím přetrhlým vazem, jak ses ptal-ptala včera?