s1066

pes mimo vodítko v lese co o tom říká zákon nebo vyhláška?

Nejlepší odpověď
badisko

jak kde …http://mysli­vost.com/Porad­ny/Pravni-poradna/pohyb-psa-v-lese-a-jeho-blizkem-okoli.aspx

Další odpovědi
jirkajirka

Pes na vodítku být nemusí, ale musí být plně ovladatelný povely majitele (dle zákona nesmí být mimo vliv svého vedoucího).

pusinka50

Pes musí mít vodítko pouze na veřejných prostranstvích, les je volný výběh. Ale i tak by měl svého majitele poslechnout na zavolání

honza19hk

neznám přesně lesní zákon ale něco tam o tom je psaného.
Nejspíš ho mít na vodítku nemusíš ale může se stát že ti ho někdo střelí.

anonym

Vážení kolegové a kolegyně! Když nevíte, tápete nebo si nejste zcela jisti, tak raději prosím neodpovídejte! Jsou případy, kdy svou neznalostí můžete ohrozit něčí majetek, zdraví nebo i život, tak jak je tomu u této otázky.
Všem pejskařům (pusinka 50) bych radila aby si zadali „pes- volný pohyb- honitba“ a pečlivě si prostudovali odkazy, protože jen tím, že budete vědět jaké máte povinnosti i práva, tak se můžete procházet se psem aniž byste se vystavovali nebezpečí oprávněné pokuty nebo ohrožovali život svého psa. Také vřele doporučuji poučit se v těchto odkazech v terminologii: les, honitba, cesta, park, veřejné prostranství atd.