Zlatý

Pere se dneska ještě na valše nebo už i na nejzapadlejší vesnici mají 90letý důchodci pračku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Naštěstí valchu znám jen jako hudební nástroj,ale pamatuji si,že na chalupě moje maminka ještě na ní prala plínky.Co se týkalo plínek-těch bavlněných,měla nedůvěru v pračku.Namáčela je,potom je vyvářela v hrnci-prádelňáku, v mýdle a drbala je na valše a sušila na sluníčku.Denní várka byla cca 40ks-pokládala jsem to za určitou formu masochizmu.Dnes se prý valcha ani nedá běžně koupit,prý je toúzkoprofilové zboží.Číňani je asi nevyrábí a u nás už asi nikdo.Mám na půdě několik kusů v různém stádiu rozkladu a závidím Drapovi tu mramorovou,to musí být úplný Lexus mezi valchami...:D
Doplňuji:
Indiáni nějak perou-všude na fotkách ze slovenských táborů jsou vidět plné šnůry prádla (a satelity).A to šatstvo většinou fasují na charitách nebo ve značkových prodejnách s nepozorným perzonálem.

Další odpovědi:

Zlatý

Já peru na valše a ám sen všech pradlen, mramorovou valchu. Dlouho jsem ale již nepral

Zlatý

Pro pár kousků mi nestojí za to pračku použít, na chalupě mám maličkou valchu a občas na ní peru. Vesnička to sice docela zapadlá je, ale do 90 mi ještě pár let chybí :-).

Michale, asi se budeš smát, ale ponožky dětem jsem pravidelně nejdříve vyprala na valše a potom je teprve hodila do automatky. Některé kousky prádla se díky ní prostě dokázaly odeprat, ačkoliv mi ostatní tvrdili, že se těch skvrn a špíny nezbavím. Nedám na valchu dopustit, ačkoliv jsem ji už pár let nepoužila.
Má to ale prozaickou příčinu - malé děti teď mají moje děti a někdo si tu valchu prostě "vypůjčil".

Bronzový

Sice jsem nenašla nic na internetu, ale jsem přesvědčená, že všude pračku nemaj. Vem si třeba jenom "indiány" v těch jejich "rezervacích", kde jim odstřihli vodu a elektřinu. Otázka je, jestli vůbec perou, anebo když už se to nedá nosit, tak si zajdou "koupit" nový.

Zlatý

Valchuji pouze pořádné ženské kočky.
Pro praní mám mega pračku DEZA.
http://www.ulozisko.sk/…

Diskuze k otázce

Zlatý

hanulka11

Chystáš se na velký prádlo? Skoč do potoka a budeš mít vypráno

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.