Pokročilý

Penzijní připojištění- ano či ne?

Dobrý den,
nedávno jsem si zakládala nový účet v bance a bylo mi nabídnuto (kromě jiného) penzijní připojištění. O věci jsem již nějakou dobu uvažovala, ale když jsem se s tímto svěřila příteli, málem vyskočil do stropu- prý jestli chci někam strkat 20 let peníze, aby to nakonec krachlo a já neměla nic, nebo aby tomu stát sebral příspěvky jako stavebnímu spoření, ať si posloužím. Připojištění bych si ale stejně ráda založila a myslím, že to, co říkal přítel o zkrachování, je nesmysl. Mám v tomhle oboru nějakou právní oporu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak já si platím již několik let a myslím z mého pohledu to nejsou vyhozené peníze. Ovšem každý máme jiný pohled na věc.

Další odpovědi:

Zlatý

Mám ho také, ale moc peněz tam strkat nehodlám, protože stát se bude od ručení pravděpodobně distancovat a pokud ten peněžní ústav zkrachuje, nikdo vám nedá nic. A kdo ví, co bude za 20 let. Tak že já s přítelem souhlasím.

Zlatý

Pravdu má v tom, že penzijní připojištění není chráněno pojištěním. Při mé skepsi ale věřím tomu, že bankrot penzijního pojištění stát nedopustí.

Pravdu nemá v tom, že to nemá cenu, pokud nechcete na stará kolena zůstat bez prostředků. Čím dřív začnete, tím méně budete muset spořit.

Zlatý

Neděste mně, já spořím už ani nevím jak dlouho,tak mně napadá že se musím jít mrknout.

Zlatý

Já ho hawranku mám.

Pokročilý

Vůbec nemáte pravdu, že to není pojištěné.Moje manželka dělá pojistky,mimo jiné i penzijní připojištění,tak o tom něco vím.Sám mám penzijko už 17 let a vůbec to nejsou vyhozené peníze.Ve stáří se budou hodit.Podle toho jak hospodaří náš stát, tak budem ještě rádi,že to penzijko máme.

Stříbrný

Také si to platím a myslím si,že to špatná investice není.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.