Avatar uživatele
baghira

Pečujete pravidelně o hroby svých předků?

Nebo se stavíte jen o Dušičkách?
Použili byste služeb firmy, která by během roku o hrob pečovala za vás? (Pravidelný úklid, pletí, zálivka…)
Jaká cena za tuto službu (a v jakém rozsahu) by vám připadala přiměřená?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? terry, manon, Drap, briketka10 před 4263 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pečuji, pravidelně. O podobné službě jsem nikdy nepřemýšlel . Výhodná by asi byla hlavně u lidí, kteří mají rodinné hroby mimo své bydliště. Nedokáži ani dost dobře odhadnout cenu, ta by byla odvislá od pravidelně prováděných úkonů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

na hrob svého tatínka jezdíme jen o Dušičkách je pochovaný ve Svatobořicích – Mistřín na moc hezkém hřbitově i s babičkou, dědečkem a jeho mladším bratrem, tam se narodil, my bydlíme v Pardubicích, ale udržuje ho naše teta ta tam bydlí a tamější hřbitovy jsou vyhlášeny svou krásou..
naši maminku i s tetou si plánujeme vzít na zahradu, protože tu milovala trávila tam většinu svého volného času a hřbitov není hezký a navíc si myslím, že to není protizákonné, tak je budeme mít stále u sebe..
ostatní příbuzní se starají o jiné a byly to jejich tety, ještě je tam jejich otec, náš děda a mamka, naše babička a jejich malý bratr co zemřel v jednom roce, náš strejda a vůbec se nestarají ! to mi přijde od nich bezohledné.. :(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Volila bych vlastní bezúdržbovou úpravu – potažení fólií proti plevelu, na to kačírek nebo kůru (jde i barevnou) a osadit vhodnými rostlinkami – zakrslé jehličnany nebo listnaté keříky – existuje spousta kultivarů. Vypadá to velmi dobře a i když nemáte možnost se pravidelně starat, nic se neděje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Drap napsal vše za mně. Nemám, co bych doplnila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Táta byl na vlastní přání rozptýlen, máma darovala své tělo výzkumnému ústavu. Co se mé milované babičky týká, hrob připadl bratranci a když jsem tam i před tím cokoliv zasadila nebo dala umělou květinu, žena bratrance mi to přinesla zpátky, umělé květiny „prý, aby je nikdo neukradl“, chryzantémy mi přesadila na můj dvorek, voskovky zlikvidovala… takže nepečuji, není o co. Babičku i svého tátu nosím ve svém srdci a každý den si na ně vzpomenu a i se mi o tátovi dodneška v noci zdá, ačkoliv je to již 17 let, co dobrovolně z tohoto světa odešel.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek