Nevíte, co se mohlo stát, když z ničeho nic se PC sekne a je konec?

PC se sekne a je konec

Z ničeho nic. O hrách ani nemluvě. Přeinstalovanej už je, ovladač grafiky taky je nainstalovanej. Tak fakt netuším.

Odpovědi
Eduart

Nepřehřívá se? Zkus ho otevřít a podívat se jak moc je zaprášený vevnitř. Pokud máš doma vedro tak stačí trocha prachu na ventilátoru,chla­diči,nasávacích otvorech a je zaděláno na problém. Nebo pokud je to starší kousek tak může být degradovaná teplovodivá pasta na CPU,potom je lepší si to od někoho nechat udělat když tomu neholduješ. V podstatě to ale může být i jakýkoli HW nebo SW problém potom zase raději servis kde ví co a jak ale ten prach můžeš zjistit a případně opatrně odstranit i jako lajk.

autacek

Záleží na tom, jestli se to seká ještě před dovolenou, nebo až po dovolené.

Tedy i stroje si potřebují občas odpočnout a nebýt tady v těch vedrech přehřáté, zkontroluj tedy teplotu jednotlivých komponentů, zda-li je v normě.

Naopak pokud je počítač dlouho mimo provoz, může být problém s baterií která udržuje nastavení BIOSu, bohužel vůbec neuvádíš, kdy se počítač tzv. sekne.

Osobně bych sázel na nějaký problém s pamětí, zkusil bych udělat i tyto testy.

V neposlední řadě, vím, že zde používáš dva účty, tak možná zkus hledat chybu i někde mezi počítačem a židlí.

Kryšpín

Může to být veterán a je přetížen

aliendrone

Jak už ti psali – nejpravděpodobnější je teplota. Pečlivě vyčisti zanesené chladiče komponetnt od prachu – včetně zdroje! Jinak to může být dalších miliontři věcí – paměti, deska, zdroj… ;) :D