michellinka

Partner a sleva na moje děti, když jsem těhotná a marodím?

Chtěla bych se zeptat, jsem rozvedená, z prvního manželství mám dva syny.Nyní čekám s novým partnerem mimčo a chtěli jsme dát slevy na děti na mého partnera, ale nemohou se dohodnout naše účetní.Moje říká,že stačí,když podepíšeme prohlášení o společné domácnosti.Jeho říká, že musíme být manželé.Kdo má pravdu?

Nejlepší odpověď
standa

Pravdu má paní účetní vašeho partnera…

Zákon definuje DÍTĚ, na které lze uplatnit slevu, jen jako dítě:

  • vlastní,
  • osvojené,
  • v péči, která nahrazuje péči rodičů,
  • dítě druhého z MANŽELŮ
  • vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové ,

(§ 35c/6 zákona o daních z příjmu)

Druhá podmínka je společná domácnost
(§ 35c/1)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx