Pamětníci, vzpomenete si na SPZ-tky?!

Byly, v době minulé, espézetky okresů Přerov a Strakonice tyto značky : PRC, PRD, STB ?!

Nejlepší odpověď
Hamon

Dovolím si z podobného soudku – „cenzura“ občas (ne)funguje i v letectví – http://www.mo­delforum.cz/vi­ewtopic.php?t=72071

Další odpovědi
anonym

Takové nebyly, komunisti přeskakovali písmena, která by vedla k hanlivým výrazům.
Ale řekl bych, že rozlišení podle okresů bylo lepší.Člověk kolikrát v jiné části země (nebo i v zahraničí) se přišel zeptat k autu ze stejného okresu odkud je tak se navazovalo třeba i přátelství.Nevím, jestli s tím mají i jiní takovéto zkušenosti, ale já jsem to dělal a kolikrát i za mnou byli lidi se zeptat odkud jsem a zapředli rozhovor.

anonym

Ne… Ani PRS.
Stejně, jako dneska nepotkáš například JEB.

Sůwa

Pokud si vzpomínám, tak ty „nelibozvučné“ SPZ-tky byly vynechávány. Já ale pamatuji ještě takové jako OA, OG, OH a podobně 🙂

Andre5000

Mám dojem, že Strakonice byly až STC.

Hamon

Je zajímavé, že nejlepší je prý ta odpověď, která vlastně vůbec na nic neodpověděla (moje OT o letadlech) :)

anonym

Ty jsi vložil odpověď s podobného soudku, tak proč se divíš?!

anonym

Sůwa, vysvětli ty SPZ OA, OG, OH ! Já si je nepamatuji!

Sůwa

To bylo v Praze v padesátých letech 🙂