Avatar uživatele
Registrovaný

oznámení znásilnění

Při oznámení znásilnění musí být rodiče nebo osoba dospělá?nebo se poté nějak rodiče kontaktují? nebo to záleží jen na té dívce, jestli chce, aby to rodiče věděli?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nejsem si úplně jistá,ale myslím,že při výslechu nezletilé osoby musí být její zákoný zástupce, v tomto případě rodiče,rodič. Určitě by se ta dívka měla svěřit aspoň jednomu z rodičů. Stejně se to rodiče dozvědí. Hlavně v nich bude mít od začátku podporu.

pro ReHu,je pravda,že to beru podle sebe a svých dětí,jim se něco takového stát,tak to vím jako první

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Orgány činné v trestním řízení jsou v takovýchto případech povinné informovat rodiče (zákonné zástupce), resp. vyžádat si jejich účast v těchto řízeních...

Doplňuji ještě z "jiného soudku", že existují situace, kdy nezletilá osoba má právo požádat o pomoc*) i bez vědomí rodičů nebo jiných osob odpovědných za její výchovu.

*) např. ustanovení § 8/1, zákona o sociálně-právní ochraně dětí (viz zdroj)

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?zdroj=sb99359&cd=76& typ=r


Avatar uživatele
Zlatý

Kropítko - také "trochu" záleží na tom, jaký vztah mají ona dívka a její rodiče. Všude to není ideál.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.