dust8

Ovládáte doma už nějaká světla telefonem?

Nejlepší odpověď
anonym

No tak jak to prezentuješ ty a elkon to opravdu působí jako zbytečnost … méně už je to ale zbytečné když je to napojené nikoliv na telefon přímo ale na domácí HUB. Ten umí zajistit takové věci jako když všichni lidé opustí byt automaticky byt přepne do režimu „opuštěný“, se zpozděním aktivuje zabezpečovací zařízení – alarm a čidla, automatické rozsvěcení světel které imituje přítomnost někoho v domě kdykoliv je zaznamenán podezřelý pohyb vnějším pohybovým senzorem, přepne vchodovou kameru do režimu SENTRY MODE s ukládáním nekonečné smyčky (v běžném režimu kamera běží jen když někdo zazvoní, aby bylo vidět kdo je u dveří a zabezpečovaci funkci nemá) a mimo jiné i automaticky pozhasíná zapomenutá světla třeba v chodbě nebo na záchodě, případně na mobil pošle zprávu pokud v něco v domě je zcela nekompatibilní s režimem opuštěný (například běžící sporák či dokořán otevřená okna) abyste měli šanci se vrátit a napravit to. Takto to už smysl dává … ale mít jen jednu blbou žárovku napojenou na jeden mobil, to je opravdu k ničemu 🙂

Další odpovědi
Hlada

Ne.
Když vidím něco takového předvádět, připomene mi to scénku Šimka a Grossmanna, kterak řidič tramvaje půl hodiny mačkal páčku, než šel a otevřel dveře ručně.

Drap

Ne a ani v budoucnu tak činit nehodlám

aliendrone

Původně skvělá idea „dálkového ovládání“ bytu/domu se bohužel zvrhla v další šmírovací a zneužitelnou křivárnu, což v konečném důsledku vede k tomu, že tyhle věci (jako Google Home apod.) neprovozuji. Mám teď LED světlo v ložnici s dálkovým ovládáním. (podobné jako je tohle: https://www.svet-svitidel.cz/led-stropni-svitidlo-s-dalkovym-ovladacem-siena-led-72w-230v-550x80mm/?gcl­id=EAIaIQobChMI­uIKuktit5gIVxrHtCh2AX­wt6EAQYASABEgIw­k_D_BwE )
Instalace snadná, jen vyměníš vypínač (který klasicky funguje i nadále) a přichytíš místo stávajícího světla. Je otázka, JAK DLOUHO to vydrží. Měl jsem kdysi světlo – klasické na E27 žárovku, reagující na akustický podnět (zapínalo/vypínalo na trojí tlesknutí), ale vydrželo to jen asi 3 roky, pak to začalo blbnout a muselo to pryč (nikdo to neopraví). :(

Nevýhoda je, že dálku obvykle musíš hledat v povlečení/pod postelí/v šuplíku etc. protože má implemetnovány „skryté nožičky“ nebo něco podobného a skoro NIKDY není tam, kde je zapotřebí. ;) A musíš ji krmit baterkami. (cca každý půlrok až rok v mém případě).

MOC mě sejří tohle fízlování prováděné komerčními produkty, už jen proto, že je opravdu BEZVA si jen tak telefonem na dálku zatopit na chatě v zimě, když se nahodile rozhodneš (nečekané volno apod.), že ji navštívíš a to včetně zapnutí bojleru pro teplou vodu. :( :( :( Jestli tě zajímá, o co mi jde (proč to TAK VADÍ), tož si počti: https://zpravy­.tiscali.cz/spi­on-ktery-vam-nesaha-ani-po-kotniky-co-vsechno-o-vas-vi-domaci-roboticky-vysavac-318579 . :( :( :(

elkon

Nepotřebuji, než hledat telefon a příslušnou apku, tak mám dávno rozsvíceno. Je to zbytečnost.

Kelt

No někdy to používám jako baterku, když nejde elektřina.

anonym

aliene není nutné zavrhovat celou technologii jen kvůli několika nevhodným komerčním implementacím. Stačí přece na domácím hubu chytré domácnosti používat třeba systém OPENHAB a bude to přesně odpovídat původnímu záměru bez nežádoucího šmírování.

anonym

tím chci číct nikdo tě nenutí kupovat zrovna GOOGLE HOME či ALEXU, to je jen tvá volba, otevřených řešení bez šmírování je rozhodně dost.

Vojta24

navíc ALEXA vůbec není vhodné řešení pro české chytré domácnosti a GOOGLE HOME se jím stane nejdříve poté co konečně dokončí implementaci rozpoznávání česky mluvených příkazů bez trapného ohlášení OK GOOGLE 🙂 do té doby je OPENHAB jasná volba a nejspíš bude i poté…

Vojta24

Sám to teda doma ještě nemám, ale alespoň vím koho otravovat s dotazy až to řešit začnu 😁

Vojta24

Hodně mi doporučovali ještě Home-Assistant.io, co je z toho lepší ? OPENHAB nebo Home-Assistant.io ?

anonym

pokud jde o rozsah podporovaných subsystémů tak ten je v obou případech naprosto vyčerpávající posuď sám https://www.home-assistant.io/in­tegrations/#a­ll … a upenhab https://www.o­penhab.org/ad­dons/ … to je neskutečný záběr v obou případech.

anonym

hlavně neporovnávej jen počty těch doplňků pro subsystémy protože leckdy méně je více když se podaří jedním doplňkem implementovat funcionalitu kterou jinde řeší doplňky tři, což je běžný jev na obou stranách, proto nelze porovnávat jen surové počty.

anonym

Mno home-asistant je napsaný v pythonu a openhab v javě … takže home-asistant je takový svižnější a pružnější přeci jen python je opravdu dobrá volba. Přesto ale funkče jsou srovnatelné a zastanou práci stejně.

aliendrone

ge0rge>>> Díkes za tipy, mrknu se na to. :)