ReHu

Otvírání brány – dvoufázově?

Už 2 – 3 roky mám provizorní bránu z plotových dílů a celou tu dobu se rozmýšlím, jak otvírat bránu. Nedávno mě napadlo, jestli by bylo možné polovinu udělat jako posuvnou a odsunout ji před (za) druhou polovinu a pak to vše otevřít jako křídlo.
To by mi vyhovovalo maximálně.
Je to úplná hloupost? Lze to technicky provést?
Díky.
Doplňuji:
Děkuji.
Kdyby se mělo jedno křidlo otočit na pantech k druhému, nešlo by asi použít dálkové ovládání. A to časem určitě chci.
Také jsem chtěla posuvnou, ale protože je místo mezi dvěma domy, musela by brána zajíždět před okno a otvírala by se ze strany od sousedů na opačné straně, co jsou vchodové dveře do domu, což se mi nezdá praktické.
Za vchodem do domu bude parkovat auto.

Nejlepší odpověď
cukrar

Rehu, pro šikule neexistuje NEJDE.
Ne na polovinu, ale skoro polovina

Doplňuji:
Rehu, nemáte fotky vjezdu? Páč neexistuje NEJDE.

Další odpovědi
Mapel

Je to reálné i na dálkové ovládání. Poslední fáze by se nechala udělat hydraulikou nebo posuv elektromotorem.
Doplňuji:
Teď už to chce jen nákres situace.

mosoj

Proč ne. Ale nebude to standartní provedení, bude to originál. Ať už to bude dělat kdo chce bude to drahé!!!

venkovan

Jednodušší je jedno křidlo otočit na pantech k druhému a potom celé vrata otevřít. Měl jsem to leta a fugovalo to. Nicméně teď už jen mačkám jakési tlačitko a celé vrata (přes 4m široká) vyjíždí v kuse do strany. Je to systém bez kolejnic na zemi, kde je hranice bezkolejnicového systému okolo těch 4 m. Kolejnice jsme nechtěli, kdo by z nich v zimě uklízel sníh a námrazu.

Jakub Tlapal

A nebylo by jednodušší nechat si udělat nová vrata? Mně hodně zaujaly samonosné pojezdové brány , tak jsem si ji nechal vyrobit a jsem s ní spokojený. Je hodně možností na vrata, jen se musíš podívat a vybrat tu, která se vzhledem k terénu, který tam máte, bude hodit 🙂 .

pavla233

Našla jsem web kde nabízejí elektrické pohony bran http://www.1po­hony.cz/pohony-bran-nice/c-1112/, možná že vám to pomůže

pavla233

Pokud hledáš kvalitní pohony na brány mrkni tady http://www.1po­hony.cz/

ReHu

Přikládám foto budoucího vjezdu a plánované brány.

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2083nadap150726282­930231.jpg