Otec mi chce dát jeden ze svých pozemku připravené k výstavbě rod.domku.Dotaz zní,zda nato stačí darovací smlouva

a zda se platí z toho nějaká dan,když je to z otce na syna..děkuji

Odpovědi
nabubindes

ano stačí, nutno zaplatit za převod 4% z odhadu ceny nemovitosti, bez toho to nejde.

standa

ANO stačí darovací smlouva, ale je nutné učinit návrh na vklad do katastru nemovitostí. S detaily vám poradí u notáře, kde si musíte nechat ověřit podpisy na jedne z mnoha kopií této smlouvy.

ALE pozor od darovací daně jste OSVOBOZENI.

(§ 19/3 zákona č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí – viz zdroj)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trojdan/cas­t2.aspx