Otázka pro „elektrikáře“ 🙂 V novostavbě mám – hluchou – zásuvku. Co s tím? El. v ní prý není. Někde se asi přerušil ..

drátek. Zasuvka mi na te strane ale dost chybi. Co s tim ? Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
Hlada

Toto není otázka jen pro elektrikáře. Může jít o prkotinu, nezapojený vodič, může ale také být přerušený vodič v zazděném kabelu a to by znamenalo celý kabel vysekat a zazdít znova. Rozhodně taková závada nemůže být v novostavbě. Svědčí to také o tom, že nebyla provedena výchozí revize. Neopravujte, reklamujte.

Další odpovědi
Hykam

Doporučuji obrátit se na elektrikáře.
Je třeba zjistit z které zásuvky je tato napájena a zkontrolovat jestli v zásuvce není povolen drát. Pokud je zde vše v pořádku tak jen doufat že máte dráty taženy husím krkem (v novostavbě pochybuji) jinak se musí vysekat starý kabel a natáhnout nový.

elektrikář

Zásuvky jsou zapojované paralelně až 10 za sebou.Nejčastější závada je uvolněný drát ve vedlejší zásuvce nebo zrovna v té co vám nejde. Když má človk smůlu může být i poškozený kabel. Nechte to zkontrolovat někomu kdo tomu rozumí. Jinnak pro jistotu před opravou vypněte pojistky. Elektřina je potvora a dokáže dost nepříjemně kopat.
Doplňuji:
Nakonec pokud je to novostavba tak bych na to zahnal firmu která tento zázrak stvořila.Dohledat přez stavební firmu by to nemněl být problém.

Děda Louda

Pomůže zázračný EarZoom. Aspoň to říkali v televizi, takže to musí být pravda.