paliska220Be

Jak zjistit bude-li mě bavit silniční cyklistika aniž bych předem investoval??

Zdravím, jak již vyplíva z názvu mám pár dotazu ohledně cyklistiky.
Jak zjistit bude-li mě bavit silniční cyklistika aniž bych předem investoval.Přece jenom 15 až 20 tisíc na kolo není tak málo.
A ještě pokud by nebyla jiná možnost než si to kolo koupit, tak jeli nějaká šance že to kolo prodám.Taky by mě zajímalo jestli je cyklistika návikový sport(jestli dokážu dlouho vydržet).
Ohledně mě je mi 16 a jsem trochu lenoch.Vždy když do něčeho du tak du na 100%.dekuji za případnou odpověď

Doplňuji:
Rad bych si půjčil ale silnicni kola moc nejdou a problémem by byl ze ja jsem již hrál fotbal kterej jsem skončil hlavně kvůli tomu ze me uz nebavil…

Odpovědi
Emefej

Tak se zeptej kamarádů, zda-li by ti některý u nich bicykl nepůjčil. Možná existují i půjčovny. Zakoupené kolo samozřejmě prodejné bude, ale vždy s finanční ztrátou. Pokud se do toho zažereš, návykové to může být, ostatně stejně jako jiné sporty.

anonym

K ´provozování´ silniční cyklistiky nepotřebuješ specializované kolo, aspoň prozačátek ne – stačí kolo téměř libovolné (samozřejmě musí splňovat podmínky provozu a mít alespoň nějaké převody)…
😉
Až zjistíš, zda tě baví jezdit silniční tratě na čas, koupíš si kolo přesněji, už budeš vědět, jaké potřebuješ…
Pokud by sis koupil kolo ´na zkoušku, pak se jednak – pravděpodobně, nestrefíš do svých potřeb (protože je ještě neznáš) a jednak se ´speciálky´ budeš těžko zbavovat (za slušný peníz).
___
Případně se dej k nějakému oddílu (i to můžeš bez speciálního kola) – trenér ti předem bude schopen vysvětlit, v čem spočívá krása silniční cyklistiky a v čem naopak zádrhele.
😉

Sabeth

Já na kole jezdím ráda a často! Je to uvolňující když se tak sama projedu.:-)
A příjde mi, že když se aspoň jednou neprojedu za den tak jsem ztratila den:D. Takže to do jisté míry návykové bude. A kolo si kup z bazaru, silniční kolo tě vyjde (pěkné) na 4000 a pokud tě to začne bavit koupíš nové, prodáš staré.

Michálek1245

Hele to asi nezjistíš, dokud to nezkusíš. Koukni na https://www.cy­klistika24.cz/ a kup si nejaké levnější silniční kolo. Na druhou stranu, jestli o tom takhle uvažuješ, tak je dost pravděpodobné, že o tom nejsi sám nebo sama přímo přesvědčený / přesvědčená. :) Takže bych se ve finále nedivil, kdyby tě silniční cyklistika moc nebavila. 😉