Andrew78

OSVČ – jak řešit nesplatitelné dluhy?

Tedy přesněji, jsem OSVČ, dlužím jen státu, nemohu splácet své závazky a nemám ani majetek, tj. nemám peníze si najmout právníka. Normálně pracuji. Chtěla bych tuto situaci nějak řešit. Oddlužení tady nepřichází v úvahu. Co je tedy možné?

Nejlepší odpověď
Drap

Dohodnout se na splátkovém kalendáři a platit to co jsi schopna. Žít z životního minima do splacení dluhů.

Další odpovědi
anonym

Dobrý večer. Takže nejdříve vyloučíme insolvenci a advokáty. Zbývá jediné řešení, a to je domluvit se se státními institucemi, jimž dlužíte peníze, na splátkových kalendářích. Doložte potvrzení o Vašem příjmu, popište podrobně Vaši situaci a požádejte své věřitele o splátkový kalendář písemně, doporučeným dopisem.
Uvědomte si, že jako OSVČ odpovídáte za případné škody celým svým majetkem. Věřitele musíte přesvědčit na splátky, které Vám uzmožní postupně dluh vyrovnat. Není žádné jiné řešení. Pokud byste uvažovala o nějaké nebankovní půjčce, abyste dluh jednporázově vyrovnala, varuji Vás předem. Byla by to rychlá cesta do pekla.

ReHu

A zrušit živnost nemůžeš?