Osobní data

Správce domu mi odmítá sdělit k ročnímu vyúčtování služeb potřebná data pro kontrolu správnosti jeho výpočtů – průměrný počet osob v jednotce (byt) za rok. Prý jsou to osobní data. Má pravdu ? V minulých letech byla jeho vyúčtování nesprávná v neprospěch nájemce bytu.

Odpovědi
standa

NEMÁ PRAVDU !

Správce nebo majitel domu je povinen vám sdělit a prokazatelně zdokladovat ZPŮSOB výpočtu pro ´rozúčtování´ výdajů za služby typu voda, elektřina ve společných prostorách atd.

Oporu naleznete v zákoně o vlastnictví bytů č. 72/1994 Sb.

Marky71

Navíc tyto údaje, např. o počtu osob, které žili ve vyúčtovacím období v daném bytě, majitel bytu stvrzuje svým podpisem.