DIH

Ortéza pro ochranu kolenní čéšky

Jak se projevuje problém s čéškou? Když je noha v klidu bolí to? Ortéza s kruhem na koleni je pro její ochranu??
Doplňuji:
Myslím například tuto – http://www.mcdavid-ortezy-bandaze.cz/orteza-kolenni-s-otvorem-pro-cesku-mcdavid-402r-_mcdavid_-155.html , takže bandáž si člověk může koupit bez doporučení lékaře a ortézu spíše s doporučením.??

Odpovědi
anonym

Na ochranu částí těla jsou určeny různé typy bandáží. Ortézy by měl předepisovat lékař, protože jejich nadužívání může pacienta spíše poškodit, než aby zamezilo zdravotním rizikům.

anonym

Problém s čéškou – pokud je noha v klidu, nebolí.
Kolenní „ortéza s kruhem“ – může být na ochranu čéšky (nebo kolenního kloubu), ale taky nemusí, ten popis není dostatečný.
Doplňuji:
Obé si můžeš koupit s doporučením lékaře i bez – ale je dobré vědět, co potřebuješ – takže raději po konzultaci s lékařem (jinak můžeš koupit neučelně až škodlivě).