Opravné položky k pohledávkám

Vedeme účetnictví ve zjednodušeném rozsahu,podle čeho nemusíme účtovat opravné položky k pohledávkám?

Odpovědi
standa

Protože vedete tzv. ´daňovou evidenci´ (dřívější název = jednoduché účetnictví), podle které zaúčtováváte do výnosů až přijatou platbu, takže vám žádné ´účetní´ pohledávky ani nevznikají.

Lehce paradoxní je to z pohledu DPH (pokud jste plátci), kde DPH musíte odvést z každé vystavené faktury (=zdanitelného plnění), bez ohledu zda vám odběratel nakonec zaplatí nebo ne.