Avatar uživatele
jirka F

Opravdu si psi prostřednictvím moči zdělují informace ?

vidím často našeho psa když jde třeba k druhému psovi že se tam vyčůrá a ten druhý taky sdělují si tímhle informace nebo je to jenom pozdrav ahoj

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 3267 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Rozhodně nejde o „ahoj“ – ale o „to je moje“…
😉
Pachovou stopou pes značkuje své teritorium – podobně, jako člověk vyvěsí ceduli „soukromý pozemek“…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Ano, jsou to vysloveně „noviny“. Pozná jestli to byl sameček nebo samička, když samička tak jak stará apod., jak dlouho to je – kdy tu byl/a naposledy…a další informace:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

To je zajímavé, já když jdu v obchoďáku na malou, nikdy tam nejsem sám, nikdo mně nic nesděluje a přece vím, že všichni čůrají.
Doplňuji:
Jinak již Pavlov věděl co je to reflex.
Stále se neví jestli zvířata přemýšlí.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hospodář

Pes po čichu pozná neskutečně mnoho. Z moče jak již bylo zmíněné, pohlaví, věk případné nemoci atd. Kdyš se jako pán svého psa převlečete a jdete k němu za šere či po tmě a klidně změníte intonaci hlasu nemáte šanci oblafnout. Náše fena (nijak extrémě cvičená) Je náš detektor spolehlivější něž těhotesnký test. Pokaždé když začala manželce čuchat k břichu jsmě věděli že nás bude o jednoho víc i když test ještě nic nezaznaenal. Ověřeno na čtařech dětech :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek