rigormortis

Oprava pískovce…jak na to?

Jakým způsobem lze opravit zítku z pískovcových kamenů, které se už začínají drolit (takové šupiny z nich odpadávají).

Nejlepší odpověď
gecco

Jaký má být výsledek? A jaký je současný stav – odpadají drobky a nebo je povrch silně zvětralý?
😉
Jsou opravdné směsi, které poměrně věrně napodobí původní kámen (míchají se ´na míru´) – tuhle techniku používají restaurátoři – ale pokud to nemáš zrovna na sochu od Brokoffa, asi se ti nebude líbit cena.
Taky lze zídku prostě zaomítat…
___
Jediné, co platí takřka ´univerzálně´ – před jakýmkoli vyspravováním povrchu musíš veškeré volné části (částečky) sundat – jinak ti posléze upadnou i s opravou.