OP v obchodě

Musím ukazovat OP v obchodě i když mi 18 už dávno bylo ? Nemusím ukazovat OP kvuli zneužití udaju, dat atd .. OP mužu ukazat jen policistům... Prodavačka mi nemusí prodat alkohol a cigarety když mi není 18 ale když mi 18 davno bylo a neprokážu to ... stejně mi to musí prodat když to chci ale nechci ji ukazovat OP tak zavolam policisty ukažu jim OP a ti jim to potvrdi ? :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Věk se dá prokázat i jiným způsobem, než OP. Pas, řidičák, zbroják, prakticky jakýkoliv průkaz kde je fotka a datum narození. Nicméně ani já nevidím důvod, proč občanku neukázat.

Další odpovědi:

Stříbrný

nemusíš...ale ona zase může tvrdit, že ti to, že má 18 nevěří...takže buď OP ukážeš, stačí jen fotku a datum...zbytek můžeš zakrýt třeba dlaní...nebo půjdeš domů s prázdou...nebo si nech zavolat vedoucího a vyřeš to v kanceláři s ním, bez dalších svědků, když se bojíš zneužití, i když jak se dá zneužít OP, jen mrknutím na údaj narození?

Bronzový

Pokuď žádáš a alkohol, cigarety a vypadáš mladě, prodavačka má právo si ověřit, že ti 18 bylo.

Jen tak mimochodem,alkohol ani cigarety nejsou zdravé. Proto ti radím: vykašli se na to, nekupuj to, ještě si zhuntuješ zdraví. Já jsem taky od narození abstinent.

Zlatý

OP nemusíš ukazovat,ovšem prodavačka ti nemusí prodat cíga ani alkohol pokud má pochybnosti.Je to jednoduché.Zneužití údajů se neboj-na nic jiného než na fotku a na datum narození se nemá právo dívat.PS: občanku nedávej nikdy ze své ruky-ani policie při běžné kontrole nemá právo ti brát z ruky OP...

Ono záleží na prodavačce zase :D Když řekneš že ti je 17 a zapomněla sis občanku tak některá ti to prodá a některá ne:) protože kdyby ti to prodala a pak se dostalo na to, že si nezletilá , má průser i ona:D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.