Odvolání při odebrání ŘP

Dobrý den,

na základě vybodování „malými“ přestupky jsem odevzdal v prosinci 09 ŘP. Vše sedí a trest je v pořádku. Rád bych ale z důvodu brzkého narození dítěte napsal odvolání (i s ohledem na fakt, že jsem neobdržel žádný dopis „v půlce“, který by mě informoval o vyčerpání 6ti bodů – pokud tento dopis není fáma).

Máte k tomuto nějaké užitečné informace?

Díky,

Jakub F.

Odpovědi
Miroslavst

Správní orgán není povinen vás informovat o tom kolik máte již uděleno tkz. trestných bodů. Teprve po dosažení daného počtu bodů vám oznámí, abyste se dostavil ke správnímu řízení na jehož konci je odebrání řidičského průkazu.
Píšete, že v prosinci 09 jste odevzdal ŘP a proti trestu nic nenamítáte. Nyní máme únor a o odvolání nemůže být v žádném případě řeč, jelikož standardně je lhůta pro odvolání 15 dní.
Že čekáte dítě na tento fakt nemá žádný vliv.