Margarita

Odvolací Krajský soud je oprávněn rozhodovat a měnit jen výroky Okresního soudu?

Odvolací Krajský soud je oprávněn rozhodovat a měnit jen výroky Okresního soudu? Nebo rozhodne ve věci i bez doplňujících argumentů?

Odpovědi
Pepa25

Odvolací soud má řadu možností: může odvolání zamítnout nebo odmítnout (pro vady samotného odvolání), pokud to neudělá, tak přezkoumá případné vady původního rozhodnutí. Pokud vady zjistí, tak může 1) vrátit věc soudu prvého stupně k novému projednání ale také 2) může napadený rozsudek zrušit, sám vady odstranit a učinit rozhodnutí nové a to i na zákaldě valstního dokazování.
Teoreticky záleží na závažnosti vad, v praxi se rozhodování různých soudů liši. Je ale tlak řízení moc neprodlužovat, tzn. nevracet.
V praxi to znamená, že odvolatel by měl návrh přpravit opravdu kvalitně, s kompletní argumentací …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.