zajda1

Odstoupení z fce a.s. a s.r.o.

Mám takový úkol do školy.
Mám např. společnost SKANSKA a.s. statutár. orgánem je pepa novak, ktery zalozi spolecnost AX,a.s.Clenem stat.organu zde bude ondrej krtek. ondrej krtek zalozi s.r.o. jako krtek s.r.o., stane se i jednatelem spolecnosti.
Ondrej Krtek odstoupi z fce obou spolecnosti. Jak bude postupovat? Děkuji moc

Nejlepší odpověď
Fidel

Ten příklad není úplně jasně zadaný, odstoupit z funkce myslíte jednatele sro a člena představenstva a­.s.?

Jednatel to oznámí valné hromadě a ta odstoupení jednatele u spol. sro projedná na nejbližší valné hromadě, která se uskuteční nebo by se měla uskutečnit v době, kterou stanoví zákon nebo společenská smlouva. Pokud společenská smlouva nestanoví jinak, valná hromada se musí sejít nejpozději do konce června (!). Po to dobu je stále jednatelem.

U akciové společnosti to funguje podle §194 Obchodního zákoníku.