Odpovídá 35 cm silný beton v paneláku konstrukci 20 cm Ytongu + 8 cm plystyrén?

Vycházím ze zdi v jiné místnosti. Zdá se mně to předimenzované, původně tym byla papundeklová stěna s izolací, nyní je to moc tlusté a změnšil se prostor balkónu o 13 cm. Neznám tepelně izolační vlastnosti betonu, Ytongu ani polystyrénu.
Doplňuji:
Je to úplně přesně ten případ, jak píše pan pod označením Casey. Balkon nám zúžili o 13 cm. Teď už nevím, jaká byla síla původní dřevotřísky pod oknem (nebyl jsem doma) ale nová zeď je teď 29 cm silná (20 Ytong + 8 polystyren + omítka)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jak se mohla navysit tloustka steny o vice nez je tloustka polystyrenu tj.8cm? U balkonoveho panelu se vyzdiva pouze prostor mezi okny, kde puvodne bylo jakesi sklo a pod nim izolace. Zevnitr myslim drevotriska. Vyzdiva se ovsem ytongem o stejnem tloustce jako okolni panel, dale polystyren pres cely panel, perlinka a fasada. Nebo vam vyzdili silnejsi a ten v tomto miste vystupuje do balkonu?

Další odpovědi:

Zlatý

A co to je za zeď.Kdysi jsem se podílel na stavbě paneláků,ale 35cm silný panel jsem nikde neviděl.Obvodové panely 20cm + lehké křemelinové (tepelná izolace) 20cm,vnitřní nosné 10cm - 15cm,příčky 8cm.A tepelně izolační vlastnosti betonu jsou závislé na složení a druhu betonové směi.Např. přidáním perlitu je směs lehčí,tepelně izolační vlastnosti lepší,ap.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.