Avatar uživatele
Pokročilý

Odpočet daně na dítě

Zajímalo by mě,jestli si můžu uplatnit odpočet daně na dceru své přítelkyně,kterou vychovávám již 7let,žijeme spolu va spol. domácnosti a je v péči přítelkyně.Účetní říká,že to nejde,účetní biologického otce,že jo,tak jsem z toho jelen.Poradíte?Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NEMŮŽETE !

§ 35c zákona o daních z příjmu

(1) Poplatník...má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované DÍTĚ žijící s ním v domácnosti,

(6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě VLASTNÍ, osvojené, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě druhého z MANŽELŮ...

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1009
Zlatý marci1 820
Zlatý quentos 637
Zlatý iceT 610
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 458
Zlatý led 405
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 387

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.