Zlatý

odpařují se kosti?

jak je možné, že objem kuřat, vážící 2,5kg, má po dvouhodinovém vaření pouze 1,9kg a to pokaždé z deseti pokusů! Děje se to u stehen či celých kuřat bez drobů z Billy nebo Lidlu, většinou Vocílka nebo prostě ty, co se tam prodávaj :o
Doplňuji:
mowla: chápu ..ale mluvím o úbytku 0,6kg z celkové hmotnosti 2,5kg. Jsi si jist, že tebou popisovaným způsobem je možno konkrétně u kuřat přijít o 24% hmotnosti? To mě právě zajímá. Ve vodě, kterou jsem použil k vaření, zůstalo 200gramů tuku a dalších látek v ní rozpuštěných. Nevím, kolik vody se za 2hod. vaření odpaří, ale jaksi tady postrádám 400gramů hmoty a proto se ptám, jestli jsi si jistý tím vysvětlujícím vzorcem a nebo to může být ještě jinak? :o

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Odpařuje se pouze voda ve všech tkáních. Pokud je ale úbytek hmotnosti příliš velký, tipoval bych to na produkt, napíchaný vodou ))

Další odpovědi:

Maso se tepelnou úpravou zmenší (objem) - svalová vlákna se zkrátí a tím se z masa vytlačí voda (maso tzv. pustí šťávu - snadno si to ověříš při restování nebo grilování) - tedy maso ztrácí i hmotnost.
Proto se vždy u porcí masa uvádí hmotnost syrové suroviny.
;-)
Udělalo by to i domácí kuře ze dvorku...

Stříbrný

asi vysublimovalo když zjistilo že ho chceš sežrat:)

Zlatý

Zajímavé, mně se vypaří kuře celé .

Zlatý

Máš skvělé odpařovací schopnosti :) Kosti jsou tvořeny anorganickými látkami (50%), organickými látkami (25%) a vodou (25%). Když si vezmu na paškál tvé zázračné kuře 0,6/2,5=0,24

A kuře to má spočítaný..

Diskuze k otázce

Zlatý

Drap

Kuře z dvorku by nemělo tak velký úbytek. Od kuřete ze supermarketu to však není nic výjimečného.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.