hanny 2

Odkdy se používají prasátka jako pokladničky?

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi,ale podle jedné encyklopedie se používají už od 14.století!

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nezamysleli-jste-se-nekdy-nad-tim-proc-se-pokladnicky-vyrabeji-ve-tvaru-prasatka

Kopíruji jednu odpověď:

Keramické pokladničky mněli už staří Řekové.Při archeologických nálezech v Anežském klašteře se našly ze 12. a 13. století.

Další odpovědi
dudu

Odpověď dědypetra jen doplním o konstatování, že tyto pokladničky jsou sice věc užitečná, ale pozor: z dětí často dělají hamouny a z rodičů zloděje!!

dědapetr

Pokladnička prasátko Pro všechny děti. Jeho historie sahá v Čechách až do počátku 17. stoletíhttp://p-numismatika.cz/in­dex.php?get=ka­pitola17

anonym

Dudu má pravdu! 🙂

vecernice

Mě by spíš zajímalo od které doby se jim dává na bříško ten tˇuplík,aby se jim to bříško dalo kdykoliv otevřít a nemuselo se prasátko otevírat kladivem.

elektrikář

Pokladničky jsou velmi staré, nádherně glazované se našly při vykopávkách v Anežském klášteře jsou pravděpodobně ze 14 století.

vagra

Myslím si, že na takové otázky je určena modrá lišta.
Několik odpovědí je k dispozici ihned.