annas

Nezamysleli jste se někdy nad tím, proč se pokladničky vyrábějí ve tvaru prasátka?

Symbol? Jak se tato tradice šetření asi stará?

Nejlepší odpověď
iceT

Prasatko take krmime,az prijde ten spravny cas,tak ho klepneme a mame z nej uzitek,prasatko pokladnicku plnime,az je plna,prasatko „zabijeme“ a pak z nej taky mame nejaky uzitek,ale ne tak dlouhy.

Nic horsiho nevymyslim,to je prvni,co me po ranu napadlo.

Další odpovědi
mosoj

Já myslím, že tvary a fyzické vlastnosti prasátka všichni známe a naše největší přání ohledně pokladniček je aby se jim ty pokladničky podobaly a před vánoci byly pěkně naducané.
A jak je stará nevím, ale pro mě je tato tradice stará jako já.

hanulka11

Mě jen napadá -vždyť se říká, máš se jako prase v žitě-to když se máš dobře.
Tedy když vysypeš prasátko do kterého jsi pilně naspořil ,budeš se mít také dobře.
Prostě prase je symbolem blahobytu.

oskar

Já jsem též toho názoru.

elektrikář

Keramické pokladničky mněli už staří Řekové.Při archeologických nálezech v Anežském klašteře se našly ze 12 a 13 století.