Pokročilý

Odhlásil jsem se z trvalého pobytu na území ČR, za účelem stěhování do zahraničí

Dobrý den, na Městském úřadu jsem si cca před měsícem zrušil trvalý pobyt, protože jsem vycestoval do zahraničí za prací. v ČR jsem prodal byt a odjel. Bohužel až na místě jsem zjistil,že vše byl podvod. Již v Anglii jsem se tento podvod snažil řešit na našem Konzulátu, nakonec se mi podařilo dostat zpět do republiky, jenže bohužel když jsem vrátil tehdy OP, a prodal byt tak nevím jak postupovat dále, jestli mohu jít požádat o adresu na úřad abych dostal OP a pak si hledal podnájem nebo jak mám postupovat? Nepranýřujte mě prosím za to co jsem udělal, vím že to byla neskonalá chyba, leč chybama se člověk učí. Moc díky za Vaše podmětné rady

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pro doklady si určitě dojděte, pořád jste přece občanem ČR. Ano, trvalý bydliště můžete mít na městským úřadě, třeba bezdomovci to tak dělaj. Bydlení si zařiďte podle svých finančních možností, to já nevim, jak na tom jste. Leč abyste nemusel si chodit pro obsílky na ten úřad, bylo by asi rozumnější udat jako adresu nějakou, na který byste se moh doopravdy zdržovat, než si něco najdete, někde přece teď bydlíte - u rodičů, přítelkyně, kamaráda, sourozence...

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

anonym

Me se tohle vsechno nejak nezda. Obcanku nemuzete nikdy vratit bez toho, ze by jste nenahlasil jiny pobyt - i kdyby byl v zahranici. Proste si nemuzeme vratit obcanku s tim, ze " se nekam " stehujeme . Musite vzdy uvest adresu , a i kam se vam bude dorucovat posta a ne se jen tak vyparit.
Jestli se vam tohle opravdu stalo, tak to musela byt chyba uradu. Ja podnikam v zahranici, a musela jsem take uvest na Ceskych uradech i pobyt tam . Mam 2 pobyty. Jeden v Cechach a jeden tam. Musi preci vedet, kde by me pripadne nasli , kdyby me hledali. At uz z jakychkoliv duvodu.
Na tohle vam tedy musi odpovedet jen ten " vas " urad. -iv-

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.