skywalker

Od kolika let lze chodit na brigady

Dobry den,

Mel bych takovy podstatny dotaz, je rok 2013, zakoniky a ustanoveni se meni a jakozto 14-ti lety premyslim o brigadach. Zaslechl jsem ze se zmenil zakonik prace a tak me napadlo, jestli se nezmenilo i vekove minimum 15-ti let a zda jsou nejake podstatne pravidla o chozeni na brigady krome dokonceni povinne skolni dochazky. Zamerme se na letni brigady.

Predem dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Bohužel věk se nezměnil, stále platí od 15 let. od příštího roku(s platností nového Obč. zákoníku) lze i podnikat se souhlasem rodičů, poručníka apod. Musí to ale posvětit soud. Je to něco jako zplnoletnění, že mladistvá osoba je schopna posoudit své jednání, může podepisovat smlouvy aj.