dust8

Od kdy začnete letos topit? Dáte na rady mocipánů a nepůjdete přes 18 stupňů i kdyby byly tuhé mrazy?

Nebo se naučíme plést svetry?

Nejlepší odpověď
elkon

Začneme topit až bude potřeba a kolik bude potřeba.

Další odpovědi
Ametyst

Léto končí 22.9. Uvidíme. Počasí je deštivé, ale chladno není. Nenechám si kecat do života a v mém věku, co mám dělat. Jsme dospělí a svéprávní . Ten, kdo udílí hraběcí rady, žije jinak a jinde, tak může nanejvýš sklapnout. My žijeme za svoje.

orwell

Uvidíme, pořešíme. Já mám výhodu v tom, že mám palivo z vlastních zdrojů a nejsem tolik závislý na radách mocipánů. Blbé je, že soudobé kotle UT dnes mají teplovodní čerpadla (event. i ventilátory v odtahu do komína) a v případě výpadku elektřiny stejně netopíš. Ale i na to jsem do jisté míry připraven.

Alesh

Hehe, mně to nevadí, já jezdím celý rok do práce na kole a chodím se otužovat do řeky, takže klidně na topení uberu, je to nejen ekonomičtější, ale i zdravější. Problém je, že lidstvo je brutálně zchoulostivělé, co by naši předci za takový komfort dali.

Pepa25

No prostoru na různá šetření v souvislosti s topením jsou mraky. Zážitek z tohoto týdne: po ránu byl první chladnější den, ale teploměr ukazoval pořád asi 14–15 stupňů. Nastoupím do autobusu nejmenované linky, sednu si – a pode mnou to topilo naplno! Část lidí ještě v tričkách a kraťasech (odpoledne bylo ještě teplo), ale nějakému Jardovi řidičovi bylo ráno při nástupu chladno, tak pak celou dopolední směnu topil (pokud mu to někdo neřekl).

jirka F

Ke konci září začneme topit.

paul1

Pokud bude chladněji, tak přitopíme kachlovými kamny a obýváku. Dřeva máme dost. Na teploměry, i když je máme v každé místnosti, moc nekoukáme, řídíme se spíše svými pocity.