Od jaké výšky se začínají u letadel a dalších létajících objektů projevovat turbulence?

Nejlepší odpověď
Dochy

K meteorologickým turbulencím se pak ještě přidávají turbulence v úplavu za letadlem. A takové jsou všude kde létají letadla 😉 (Proto si na letištích hlídají rozestupy)

Další odpovědi
Lamalam

To nezáleží na výšce. Turbulence přicházejí vždy, když se roznáší kafe.

Zdroj: Guenterovy zákony letecké dopravy.

Kepler

Turbulence se mohou vyskytovat kdekoliv v troposféře, kde se tvoří počasí, tedy od povrchu letiště až do výšky ± 10 000 m. Čím výše letíš, tím méně turbulencí.