zjentek

Od jaké povolené rychlosti vyhláška (nebo co) zapovídá čmárat na vozovky přechody pro chodce?

Od jaké povolené rychlosti vyhláška (nebo co) zakazuje čmárat na vozovky přechody pro chodce a hlavně různé ty Rokiáče, aby byli relativně v bezpečí? (;

Odpovědi
Dochy

O ničem takovém nevím. Co vím, tak přechody nesmí být na dálnici a silnici pro motorová vozidla (to se pak třeba ta silnice pro motorová vozidla na několik set metrů přeruší, udělá se tam normální silnice, omezí se rychlost a dá se tam radar s foťákem 😉 )

elkon

Bláboly, moc zase hulíš. Přechody nemají s rychlostí nic společného.

zjentek

Elkon, nemají? Takže můžeme dát značku 90km/h a sto metrů za ní přechod pro chodce. Když nemají. Že?

Pepa25

Já to nerozumím co čmárat se na Rokiáče tam ptát.
Před přechodem pro chodce je obvykle snížena rychlost na 50 km/hod, pokud už není snížená jinak.

zjentek

5adváca myšleno při navrhování vhodného místa pro PPP třeba býti zvláště obezřetní neboť přecházet přijde také Rokio a jemu podobní.

zjentek

Příklad: dálnice. Tam, mám dojem, přechody pro chodce nejsou.