Avatar uživatele
sisinec123

Občanství a trvalý pobyt

Zdravím, příští měsíc máme s přítelem svatbu. Je ze Slovenska. Bydlíme spolu od loňska. Na území ČR je od loňského listopadu. Svatbou jsme chtěli urychlit získání občanství, ale teď jsem četla, že tady cizinec musi být 5 let. To znamená,, že občanství může mít až za 4 roky a pár měsíců? Mluvte na mě prosím česky :D já těm právům absolutně vůbec nerozumím :D děkuji moc
Doplňuji: tudíž, když budeme svoji tak by to mělo být jednoduché, ne? A nevztahuje se na to ta doba 5 let. Já jsem na tyhle věci fakt tupá, takže většině ani nerozumím xD

Zajímavá 0 před 1376 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Není to tak jednoduché a nemá cenu citovat dlouhé pasáže. Zkus se podívat do https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1tn%C3%AD_ob%C­4%8Danstv%C3%AD_%C­4%8Cesk%C3%A9_re­publiky a ny netu vyhledat zákon č. 186/2013 Sb., který se získáním čs. občanství také zabývá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Řekni mi, na co bude budoucímu manželovi české občanství? Má manželka se nevzdala svého občanství i po 44 letech manželství a má všechna práva i povinnosti na území ČR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Stručně a česky: svatbou se občanství nezíská, pouze trvalý pobyt. Získat české občanství není pro cizince vůbec žádná sranda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Proč potřebuje české občanství?
Má teta tu bydlela vdaná desítky let a byla stále občankou polské republiky.
Trvalé bydliště měla tady v ČR.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony