Avatar uživatele
Zlatý

O kolik procent(maximálně) může zhotovitelská firma navýšit předem sjednanou cenu za dílo?

Oprava a zateplení střechy, investice cca 1 Mio.
Je to prosím někde v legislativě? Kde?
Děkuji. P.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Proto je to smlouva o dílo, kde je uvedena pevná cena. Pokud ji během provádění navýší o podstatnou část 10-20% nepřistupovat na to a zhotoviltel má smůlu. Cenu lze navýšit jen po vzájemné dohodě.
-
Zejména § 632 občanského zákoníku http://business.center.cz/…

Zdroj: http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/online-zdarma/obcanske- pravo/ostatni-smluvni-vztahy-a -sankce/2088-o-kolik-muze-byt- navysena-cena-za-dilo-praci-re meslnika.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

pokud byly dodrženy podmínky sjednané ve smlouvě o dílo, tj. nevymyslel sis dražši materiál a pod, tak ani o haléř...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 940
Zlatý mosoj 869
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 298
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Zlatý Hlada 236
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý marci1 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.