sef134679

O jaký model favoritu jde?

Při prohlížení bazarů na internetu jsem narazil na inzerát. Nevím však o jaký model favoritu jde. (majitel tvrdí, že je to f1)
Předem děkuji za pomoc.

http://zamekr­.rajce.idnes.cz/fa­vorit

Odpovědi
anonym

F1 to – skoro jistě, není – ´nesedí´ několik věcí…
😉
Ale nech si změřit ještě zadní stavbu (délku zadní vidlice od sedlové trubky po patky).
Osobně se domnívám (nevím, musel bych ten rám držet ´v ruce´), že jde o přestavěný klasický (obyč.) rám.
Pokud jej chceš koupit, nech si jej ohodnotit u někoho, kdo F1 opravdu zná (starší cyklista – třeba ´oddílový´ mechanik).

mmm.edia

Většina F1 měla jinak napojené zadní vzpěry nahoře u sedlové trubky, ale byly i výjimky, které to měly, jak to je na obrázku. Rozhodující by asi byla délka zadní stavby, jak tady už zmínil mowia, F1 měla zkrácenou, triatlonovou zadní stavbu.