Michal Kole

O co jde v těch církevních restitucí, že někteří poslanci opět plánují obstrukce, pokud je senát zamítne ?

Nejlepší odpověď
Drap

V restitucích jde o to, že chce stát vrátit církvím i to co jim mnohdy vůbec nepatřilo. Pokud to schválí, tak nás to každého bude stát cca 160 000 kč. Samozřejmě že za tebe , jako invalidního důchodce to zaplatíme my ostatní.

Další odpovědi
Mapel

Položme si jak ŘÍMSKOKATOLICKÁ církve v přišla k majetku. Kněží se nesmějí ženit, aby majetek nepřipadl někomu jinému než církvi. Pokud měla církev chuť na nějaký majetek, prohlásila dotyčnou či dotyčného čarodějem, čarodějnicí atd a co následovalo známe z dějin. Na hranicích se upalovali nevinní lidé, mučili se nelidským způsobem. Podnikala se křižácká tažení ve jménu boha a církev bohatla. Má právo na navrácení majetku, který nakradla? Nemá.

venkovan

Oč jde – o prachy a moc. O nic jiného.
Mimochodem – až se údajně vše srovná, tak stejně církev najde další kličku jak ze státu cucat peníze.
Po revoluci kardinál Tomášek řekl, že jim nejde o majetek, ale o svobodu náboženství. Jenže nějak jsme zapomněli, že svoboda zadarmo nebyla a nebude. jakákoliv.

mosoj

Oni to nejsou restituce. Je to prý navrácení najetku, ale nikdo neví co vlastně církvi patří.
Ve svém důsledku je to další zbohatnutí bohatých lidí a další zchudnutí chudých lidí.
Děkuji nechci !

cukrar

Michale, jsou tací, co uvítají vypořádání s církví. Již ústavní soud nařídil vyrovnání. Někteří tvrdí, že neví co se má vrátit, ale tvrdí, že je to špatné. Starostové obcí ale vítají vypořádání. pak již nebude potřeba platit církevní pracovníky, kterých neustále přibývá, pobožných je stále méně,
je to složitá odpověď na jeden příspěvek..

Má se vráti majetek, který komunisti ukradli.
když někdo ukradne někomu auto, taky nikdo nezkoumá, jak si majitel auto pořídil…